Opinie o Nas

Aminokwasy

Suplementy zawierające aminokwasy należą do najpopularniejszych produktów w swojej kategorii. Jeżeli uprawiasz sport, chcesz rozbudować muskulaturę lub schudnąć,  BCAA i EAA Ci w tym pomogą. Jak działają i dlaczego warto je kupić?

Czym są aminokwasy?

Aminokwasy to swego rodzaju „cegiełki” niezbędne do rozwoju muskulatury. To one są głównym budulcem białek – makroskładnika stanowiącego strukturę komórek mięśniowych. Posiadają bardzo korzystne działanie na organizm człowieka, między innymi:

 • wspierają proces odchudzania,
 • zapewniają lepszą regenerację mięśni po wysiłku,
 • zwiększają wydolność, 
 • hamują proces rozpadu tkanki mięśniowej

Mimo że część niezbędnych aminokwasów jest wytwarzana przez organizm, to w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie te ilości mogą być zbyt małe. Poza tym niektóre amino trzeba dostarczać z zewnętrznych źródeł, bo organizm ich nie produkuje. Choć znajdują się one w białku spożywanym wraz z pożywieniem czy odżywką, to przyjmowanie ich w ramach suplementacji jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Jeżeli uprawiasz sport, aminokwasy wesprą Twój organizm w osiąganiu optymalnych rezultatów. Przekonaj się o sile ich działania, zamawiając wybrany suplement  z naszego sklepu internetowego!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Jak działają aminokwasy?

Działanie aminokwasów polega na budowie białek, które tworzą mięśnie. Aby w rezultacie treningu mogły one optymalnie rosnąć, aminokwasy powinny być jak najszybciej dostarczone do organizmu. Problem w tym, że zanim białko zostanie rozłożone do podstawowych elementów, a więc właśnie aminokwasów, najpierw musi być przetrawione, a to zajmuje czas. Proces ten można znacząco skrócić, sięgając po suplementy zawierające aminokwasy. Zamów je i szybciej zbuduj wymarzoną muskulaturę.

Korzyści ze suplementacji aminokwasów.

Dlaczego warto stosować suplementację aminokwasami? Oto najważniejsze korzyści płynące z ich stosowania.

 • Nasilony anabolizm. Aminokwasy przyspieszają syntezę komórek mięśniowych, ponieważ w odróżnieniu od białka nie przechodzą przez układ trawienny i są niemal natychmiast metabolizowane. Przekłada się to na szybszy rozwój muskulatury i ułatwia osiągnięcie oczekiwanych efektów treningowych. Jeśli siłownia jest Twoim hobby, kupno aminokwasów to strzał w dziesiątkę.

 • Lepsza regeneracja potreningowa. Obniżenie poziomu kortyzolu i błyskawiczne wchłanianie to główne czynniki, które sprawiają, że suplementacja aminokwasów przyspiesza regenerację po ciężkim wysiłku. Dlatego ich zamówienie będzie trafną decyzją niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz.

 • Działanie antykataboliczne. Katabolizm potreningowy to jedna z problematycznych kwestii ograniczających budowę masy mięśniowej. Aby przeciwdziałać temu niekorzystnemu zjawisku, zaleca się spożycie aminokwasów. Nie tylko w błyskawicznym tempie docierają one do mięśni, ale również poprzez obniżenie poziomu kortyzolu redukują procesy kataboliczne. To bardzo ważne dla osób trenujących na siłowni, więc jeśli do nich należysz, zamów aminokwasy i chroń swoje mięśnie przed rozpadem.

 • Poprawa wydolności. Aminokwasy są polecane osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe, ponieważ ich suplementacja podwyższa ilość ATP w organizmie. Związek ten odpowiada za zaopatrzenie mięśni w energię. Dlatego jeżeli biegasz, jeździsz na rowerze, grasz w piłkę, koszykówkę czy siatkówkę lub uprawiasz inną dyscyplinę wymagającą wydolności, zamów aminokwasy i zwiększ swoją wytrzymałość.

 • Wsparcie odchudzania. Aminokwasy mają wszechstronne działanie – przydadzą Ci nie tylko w celu szybszego wzrostu muskulatury, ale także do zrzucenia zbędnych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ich przyjmowanie przekłada się na poprawę wrażliwości insulinowej, w rezultacie czego spalanie tkanki tłuszczowej przebiega szybciej i skuteczniej. Ma to związek także z opisaną wcześniej redukcją kortyzolu, który przyczynia się do odkładania się nadmiernej tkanki tłuszczowej w organizmie. Chcesz pozbyć się nieestetycznych fałd, boczków i zaokrągleń? Zamów aminokwasy i ułatw sobie odchudzanie.

Dla kogo są aminokwasy?

Aminokwasy są przeznaczone dla osób trenujących dowolny sport, jak i odchudzających się. Jeżeli chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki, inwestycja w suplementację aminokwasami pomoże Ci w uzyskaniu wymarzonej formy. Również osoby uprawiające dyscypliny szybkościowe i wytrzymałościowe odczują korzystne efekty ze stosowania aminokwasów. Bez względu na to, jaką aktywność preferujesz, aminokwasy to dobry wybór. Są na tyle uniwersalnym suplementem, że z powodzeniem można je wykorzystywać z myślą o rozwoju masy mięśniowej oraz siły, odchudzaniu i uprawianiu sportu.

Jak dawkować aminokwasy?

Dawkowanie aminokwasów zależy od takich czynników jak:

 • masa ciała,

 • rodzaj uprawianej aktywności fizycznej,

 • płeć

Im bardziej intensywny i im częstszy wysiłek, tym większe dawki się zaleca. Przykładowo, mężczyzna ważący 100 kg i trenujący na siłowni 5 razy w tygodniu może przyjmować większe porcje aminokwasów niż odchudzająca się kobieta, której masa ciała wynosi 60 kg. Przyjmuje się, że dzienna dawka powinna wahać się w granicach od 0,5 do 1,5 g na każde 10 kg masy ciała. Jeżeli więc ważysz np. 70 kg, dzienna porcja może wynosić od 3,5 do 7 g. W przypadku intensywnej i częstej aktywności fizycznej nic jednak nie stoi na przeszkodzi przed jej zwiększeniem, np. do 10 g.

Suplementacja aminokwasów – na co zwrócić uwagę?

Czy przedawkowanie aminokwasów może powodować niepożądane reakcje organizmu? Tak, istnieje takie prawdopodobieństw, dlatego nie przekraczaj zalecanych ilości. Może to bowiem prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, jak np.

 • bóle głowy,

 • nudności,

 • biegunka,

 • nieprawidłowa praca nerek,

 • zaburzenia pracy wątroby.

Suplementacja aminokwasów zgodnie z zaleceniami nie wiąże się natomiast z żadnymi skutkami ubocznymi i – jak pokazują badania – jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm.

Aminokwasy – suplementy, które warto polecić.

Suplementacja aminokwasów jest w pełni bezpieczna i przynosi wiele korzyści dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób odchudzających się. Dzięki aminokwasom szybciej zbudujesz większą muskulaturę, poprawisz wydolność organizmu, spalisz nadmierną tkankę tłuszczową, przyspieszysz regenerację potreningową i osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Wszechstronność i skuteczność działania aminokwasów sprawia, że są one jednymi z najpopularniejszych suplementów na rynku. Krótko mówiąc, warto je kupić – złóż zamówienie i przekonaj się o tym osobiście.