Opinie o Nas

Aminokwasy EAA

Czym są aminokwasy EAA?

Aminokwasy EAA są to aminokwasy egzogenne, które zostały uznane jako niezbędne do życia. Nasz organizm nie jest w stanie ich wyprodukować, za to możemy mu je dostarczyć wraz z suplementami lub poprzez odpowiednio dobraną dietę. Aminokwasy EAA działają jak paliwo, napędzając nasz organizm do wzrostu, prawidłowego funkcjonowania i do utrzymania zdrowia. Więc ich systematyczne dostarczanie dla organizmu jest bardzo kluczowe!

Do grupy aminokwasów EAA, zaliczamy: L-lizynę, L-metioninę, L-tryptofan, L-fenyloalaninę, L-treoninę, L-hustydynę, a także Walinę, Leucynę oraz Izoleucynę . Stanowią one podstawowy składnik uzupełnienia diety (szczególnie w suplementacji sportowej).

W szczególności aminokwasy EAA są bardzo istotne dla sportowców i osób odchudzających się. Im większy wysiłek – tym więcej  musimy ich dostarczyć dla organizmu. Dzięki suplementom z ich zawartością szybciej zbudujesz muskulaturę, poprawisz wytrzymałość i wypracujesz sylwetkę, do której dążysz.

Ponieważ trudno dostarczyć  wszystkie aminokwasy egzogenne, wyłącznie za pomocą diety, a ich brak ma negatywny wpływ na sprawność i funkcjonowanie całego organizmu, zdecydowanie warto wspomóc się sprawdzonymi suplementami. Aminokwasy  EAA dostępne w korzystnej cenie w naszym sklepie internetowym są bezpieczne, nie powodując żadnych skutków ubocznych pod warunkiem nieprzekraczania zalecanych dawek!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Działanie i korzyści aminokwasów EAA:

Suplementacja aminokwasów EAA przynosi wiele korzyści dla organizmu. Odpowiadają one za rozwój tkanki mięśniowej. Niektóre mogą wpływać na syntezę białek (czyli głównego budulca mięśni). Aminokwasy EAA posiadają działanie anaboliczne (zwiększenie objętości kości i mięśni) i antykataboliczne (ochrona przed rozpadem tkanki mięśniowej). Ich suplementacja to najlepsza deyzja jaką może podjąć osoba aktywna fizycznie. W ten sposób nie tylko zadbamy o naszą sylwetkę, ale również o kondycję i zdrowie. Oprócz tego aminokwasy EAA:

  • Zwiększają wydajność sportową – co może przełożyć się na lepszy i intensywniejszy trening
  • Zapobiegają utracie tkanki mięśniowej – wykazując działanie anaboliczne i antykataboliczne
  • Wspomagają regenerację powysiłkową – aby zapewnić sobie  prawidłową regenerację, powinniśmy dostarczyć wszystkich aminokwasów białkowych
  • Wspomagają odbudowę zasobów energetycznych w naszym organizmie
  • Pozwalają zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej
  • Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu
  • Stymulują syntezę związków, takich jak hormon wzrostu, insulina czy serotonina

Aminokwasy EAA – dla kogo?

Aminokwasy EAA  może stosować każdy z nas. W szczególności  zalecane są dla wszystkich osób, mających nieodpowiednią dietę, w której brakuje pełnowartościowych aminokwasów. A także dla sportowców i osób odchudzających się, by wspomóc rozwój ich mięśni, regenerację oraz redukcję tkanki tłuszczowej!

Wiele korzyści ze stosowania EAA uzyskają weganie i wegetarianie, ponieważ bazują jedynie na białkach pochodzenia roślinnego (które jest uważane za niepełnowartościowe).

 

  • Dawkowanie aminokwasów EAA

Aminokwasy EAA najlepiej jest stosować systematyczne, w porach około treningowych. Szczególnie po wysiłku fizycznym. Pora około treningowa to stan nasilonego zapotrzebowania na aminokwasy egzogenne.

Ale zaleca się również przyjmowanie EAA przed wykonanym treningiem. W dni nietreningowe aminokwasy egzogenne, przyjmuje się jako uzupełnienie diety.

Aminokwasy EAA są bardzo szybko wchłaniane i transportowane do mięśni, aby wspomagać ich regenerację oraz wzrost.

Można je stosować również wtedy, kiedy nie możemy  zjeść wysokobiałkowego posiłku Jednak należy pamiętać, że EAA nie są substytutem pełnowartościowej żywności!

Czy warto stosować aminokwasy EAA?

Jak najbardziej warto zainwestować w aminokwasy EAA. Niezależnie od tego, czy budujesz masę mięśniową, czy jesteś na redukcji, czy po prostu chcesz zadbać o zdrowie –  suplement zawierający aminokwasy EAA to odpowiedni produkt dla Ciebie! Systematyczna suplementacja aminokwasów egzogennych pozwoli Ci na, skuteczne i bezpieczne wsparcie organizmu, budowy masy mięśniowej i odchudzania!

Czy stosowanie aminokwasów EAA ma skutki uboczne?

Zgodnie z badaniami naukowymi, nie są znane żadne poważne skutki uboczne, które zostały zostały zgłoszone podczas suplementacji EAA. Należy jednak pamiętać, by przyjmować aminokwasy EAA zgodnie z zaleceniami producenta!