Opinie o Nas

HMB

Suplementy na masę i odchudzanie

Czym jest HMB?

HMB jest związkiem, powstałym z przemian aminokwasu egzogennego, a dokładniej leucyny. Powstaje na skutek procesu prowadzącego do rozpadu protein (proteolizy) . Zdaniem specjalistów, wiele właściwości, które zostały przypisane leucynie, w rzeczywistości zawdzięcza się właśnie HMB. Dlatego też, stale rośnie liczba suplementów, które bazują na tym związku.

HMB posiada szeroki zakres właściwości, w tym również pro-zdrowotnych. Co istotne dla sportowców, HMB przyśpiesza rozwój masy mięśniowej, a także zwiększa wydolność organizmu. Oprócz tego, zapewnia mięśniom ochronę przed ich rozpadem. Posiada działanie dwutorowe – nie tylko skutecznie wspiera budowę masy mięśniowej, ale również wspomaga nadmierne spalanie tkanki tłuszczowej.

To jednak nie wszystko, ponieważ suplementy HMB przyczyniają się także do poprawy wydolności organizmu, więc możesz je z powodzeniem zażywać również, gdy uprawiasz dyscypliny wytrzymałościowe.

Wyświetlanie jednego wyniku

Działanie HMB

Stosowanie suplementów HMB przynosi wiele korzyści, szczególnie dla sportowców. Otóż:

  • HMB hamuje katabolizm mięśni (czyli rozpad tkanek mięśniowych)
  • Wspomaga wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej
  • Wspomaga wzrost siły oraz wytrzymałości – pozwalając na dłuższe intensywniejszy trening
  • Podnosi odporność na infekcje
  • Reguluje profil lipidowy
  • Posiada działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające
  • Korzystnie wpływa na stan jelit

 

Jak widać suplementy zawierające HMB nie tylko korzystnie wpływają na budowę muskulatury, ale również wspierają nasz organizm w prawidłowym funkcjonowaniu.

Kto powinien stosować HMB?

HMB jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Jednak, należy zaznaczyć, że  spełnia swoje funkcje  w przypadku osób początkujących, które dopiero rozpoczęły  swoje treningi. HMB jest również  świetną opcją dla osób, które po długiej przerwie, chcą ponownie wrócić do treningów

Jak stosować HMB?

HMB powinno się stosować zarówno w dni treningowe jak i nietreningowe. Ilość przyjmowania HMB jest zależna od tego jaki suplement wybierzemy. Powinniśmy stosować się do zaleceń producenta.

Czy suplementacja HMB, wywołuje skutki uboczne?

Badania wykazały, że suplementacja HMB nie wykazuje skutków ubocznych. Stwierdzono jedynie pozytywne skutki, opierające się głównie na rozbudowie  i utrzymaniu masy mięśniowej, obniżeniem cholesterolu oraz zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej.

Czy warto stosować HMB?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, jak najbardziej warto jest stosować HMB. Osoby niedoświadczone odnoszą o wiele więcej rezultatów w trakcie  jego stosowania.  Tyczy się to również osób, które planują wrócić do treningów po dłuższej przerwie. Suplementacja HMB przyniesie tym osobom skuteczne rezultaty stosowania, zapewniając imponującą muskulaturę!