Opinie o Nas

Białko

Czym jest białko?

Białko jest głównym budulcem mięśni.  To jeden z trzech najważniejszych makroskładników. Białka są  niezbędne do prawidłowej pracy organizmu!

Odżywki białkowe to popularne suplementy diety. Stosują je nie tylko sportowcy, ale także osoby odchudzające się, wegetarianie i weganie. Odżywki białkowe przyczyniają się do zwiększenia i utrzymania masy mięśniowej. Oprócz tego. zaspokajają głód, a także  przyspieszają przemianę materii oraz dodają nam siły i energii do działania! Niektóre odżywki białkowe, zawierające aminokwasy mogą wspomóc regenerację mięśni!

Odżywki białkowe to również doskonała alternatywa na uzupełnienie codziennej diety, o często brakujące nam proteiny.  Nieodpowiednia ilość białka w organizmie, może spowodować złe samopoczucie, słabszą aktywność fizyczną i gorszy wygląd. Aby do tego nie dopuścić, należy stale dostarczać odpowiednią dawkę protein dla organizmu.

Właśnie dlatego przejrzyj naszą ofertę i zdecyduj się na regularną suplementację białek, które wspomogą Cię w odchudzaniu oraz wzroście muskulatury! Znajdziesz tu wiele rodzajów odżywek białkowych o różnych smakach!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Jak działają odżywki białkowe?

Niektórzy z  pewnością zadają sobie pytanie: w jakim celu stosuję się białko zawarte w suplementach diety. Właśnie teraz odpowiemy na to pytanie. Suplementacja odżywek białkowych, niesie za sobą wiele korzyści dla organizmu. Otóż odżywki białkowe:

  • Wspomagają wzrost i utrzymanie  beztłuszczowej masy mięśniowej
  • Wspomagają regenerację mięśni
  • Uzupełniają dietę o cenne proteiny, a w niektórych przypadkach również o aminokwasy
  • Zapewniają dodatkową energię
  • Wspomagają odchudzanie
  • Zapewniają uczucie sytości
  • Stymulują procesy anaboliczne

Zwiększają wytrzymałość, co pozwala na wydłużenie czasu treningu

Trzeba pamiętać, że białko w postaci suplementu diety ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie: wspiera układ odpornościowy i zwiększa funkcje obronne organizmu, wspomaga wchłanianie wapnia, przyczynia się do zmniejszenia poziomu cholesterolu, ma działanie antynowotworowe, poprawia wygląd oraz stan włosów, skóry i paznokci, co więcej – poprawia samopoczucie

Odżywki białkowe – dla kogo?

Odżywki białkowe są przeznaczone dla wszystkich. Poleca się je osobom aktywnym fizycznie, które nie są w stanie uzupełnić dziennej dawki białka w organizmie. Odżywki proteinowe, zaleca się osobom dążącym do szybkiego wzrostu beztłuszczowej masy mięśniowej jak i zarówno osobom odchudzającym się, lub niejedzących mięsa czy nabiału (czyli podstawowych źródeł białka).

W tych dwóch przypadkach odżywki białkowe, skutecznie spełniają swoją rolę.

Dawkowanie odżywek białkowych

Odżywki białkowe można stosować zarówno rano i wieczorem. U każdego zapotrzebowanie na białko jest inne.  Ilość przyjmowanej porcji zależy od wielu czynników, takich jak:

  • waga
  • aktywność fizyczna
  • sposób odżywiania się

 

Przyjmuje się, że dla przeciętnej osoby ważącej 80-90kg ilość przyjmowanego białka wynosi 30 g na dobę.

Odżywki białkowe – bezpieczeństwo i skutki uboczne

Odżywki białkowe są  bezpieczne w stosowaniu, o ile przyjmuje się ich zalecaną dawkę. Ich suplementacja nie wykazuje skutków ubocznych. Może zdarzyć się jedynak, wystąpienie zaburzenia ze strony układu pokarmowego (np. wzdęcia).

Czy warto stosować odżywki białkowe?

Zdecydowanie warto stosować odżywki białkowe.

Odżywki białkowe wspomagają szybki przyrost i utrzymanie masy mięśniowej. Przyspieszają przemianę materii, więc świetnie sprawdzą się u osób będących na diecie odchudzającej. Dodatkowo, odżywki białkowe  to świetne uzupełnienie codziennej diety o proteiny, dlatego decydują się na nie także ci, którzy nie jedzą mięsa, nabiału. Warto także dodać, że odżywka białkowa szybko zaspokaja głód, dlatego często jest używana jako zamiennik posiłku – znacznie łatwiej sięgnąć po suplement niż przygotować pierś z kurczaka. Białko w formie odżywki lepiej wchłania się przez organizm i jest mniej kaloryczne!