Opinie o Nas

Monohydrat kreatyny

Czym jest monohydrat kreatyny?

Monohydrat kreatyny to najbardziej popularna i najlepiej przebadana forma kreatyny. Powstała przy połączeniu cząsteczek wody i kreatyny. Cechuję się wysoką biodostępnością. Jej skuteczność i bezpieczeństwo działania są udowodnione i poparte licznymi badaniami.

Monohydrat kreatyny zwiększa wydolność fizyczną, a także wzmacnia naszą siłę. Jej stosowania pomaga rozbudować masę mięśniową, a także skrócić czas potrzebny na regenerację mięśni. Kreatyna w postaci monohydratu zwiększa intensywność treningową i sam czas trwania treningu

Monohydrat kreatyny jest odpowiednią formą kreatyny dla wszystkich osób aktywnych fizycznie. W szczególności zaleca się ją osobom zaczynającym przygodę ze sportem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Monohydrat kreatyny – działanie

Efektem suplementacji kreatyny jest przede wszystkim wzrost siły oraz przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Oprócz tego, monohydrat kreatyny:

  • Zwiększa wydolność fizyczną. Monohydrat kreatyny poprawia naszą kondycję – co jest bardzo istotne w sporcie.
  • Poprawia wyniki siłowe i osiągnięcia sportowe. Przy prawidłowej podaży kreatyny zwiększają się nasze zdolności wysiłkowe. Stosując monohydrat kreatyny mięśnie mogą wytrzymać większe obciążenia i zdecydowanie dłużej pracować
  • Dodaje nam energii podczas ćwiczeń. Posiada właściwości odnawiające cząsteczki ATP
  • Przyczynia się do skrócenia czasu regeneracji mięśni. Pozwala to na szybsze wrócenie do treningu i znacznie mniejsze odczuwanie zmęczenia.
  • Poprawia wytrzymałość oraz siłę mięśniową.  Monohydrat kreatyny sprzyja wydolności oraz wzroście masy mięśniowej, co przekłada się na wzmocnienie wytrzymałości i siły.

 

Monohydrat kreatyny – dla kogo?

Monohydrat kreatyny sprawdzi się dla każdej osoby aktywnej fizycznie, której celem jest wzrost siły i masy mięśniowej. Polecana jest w sportach, takich jak: biegi krótkodystansowe, lekkoatletyka, sporty walki oraz kulturystyka. W szczególności poleca się ją osobom początkującym, dopiero zaczynającym przygodę ze sportem. Monohydrat kreatyny będzie idealnym początkiem w drodze suplementacji sportowej!

Monohydrat kreatyny – dawkowanie

Monohydrat kreatyny powinno przyjmować się w porach około treningowych. Dzienna dawka to 5g (jedna miarka), którą należy rozpuścić w wodzie. Kreatynę należy popijać dużą ilością wody, by nie odczuwać problemów trawiennych (dyskomfortu)

Jeżeli twoje treningi są regularne – najlepiej przyjmować kreatynę wraz z posiłkiem potreningowym

Jeśli przyjmujesz kreatynę w dzień nietreningowy, pora suplementacji kreatyny nie ma większego znaczenia. Aczkolwiek. warto  pamiętać, że spożywając  ją wraz z posiłkiem, osiągniemy szybszy przepływ kreatyny w naszym organizmie

Monohydrat kreatyny – bezpieczeństwo i skutki uboczne

Monohydrat kreatyny jest najbezpieczniejszą formą kreatyny na rynku. Przeprowadzone badania udowodniły, że monohydrat kreatyny nie jest szkodliwy dla ludzi i nie posiada skutków ubocznych stosowania. Przy stosowaniu większych porcji, które nie są wskazane może wystąpić biegunka lub nudności, jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie stosujemy się do zaleceń producenta.

Czy warto stosować monohydrat kreatyny?

Warto jest stosować monohydrat kreatyny, ponieważ pomoże on poprawić nam nasze wyniki siłowe. Oprócz tego, zapewni nam wzrost muskulatury, lepszą regenerację i wydolność fizyczną. Jeśli jesteś sportowcem i zależy Ci na dobrym wyglądzie oraz poprawie wytrzymałości i zapewnieniu sobie intensywniejszych treningów – nie czekaj i zamów monohydrat kreatyny już teraz! Z pewnością będziesz zadowolony z efektów, jakie przyniesie jej suplementacja!