Opinie o Nas

Beta Alanina

– niech Twój wysiłek trwa dłużej!

Beta alanina to aminokwas, który odpowiedzialny jest za budowę białek. Dodatkowo zwiększa ona poziom karnozyny w mięśniach – sprzyjając tym samym budowie tkanki mięśniowej. Uniwersalny suplement diety stosowany jako przedtreningówka, która wspomaga syntezę białek mięśniowych i zwiększa wydolność organizmu.

Dzięki temu, beta alanina znajduje zastosowanie w sportach zarówno siłowych i sylwetkowych, jak i wytrzymałościowych. Stosując przedtreningówki z zawartością beta alaniny, możesz trenować ciężej i dłużej bez nadmiernego obciążania organizmu!

Suplementacja beta alaniny ma korzystny wpływ także na regenerację potreningową, ponieważ obniża poziom stresu i ogranicza zakwaszenie mięśni. Oznacza to, że po jej spożyciu bolesność mięśniowa po ciężkim wysiłki, popularnie zwana zakwasami, będzie mniejsza, co umożliwia częstsze i bardziej intensywne treningi.

Przedtreningówki z beta alaniną pozwalają na poddanie organizmu większym bodźcom treningowym, co oznacza lepsze rezultaty. Jeżeli zależy Ci na budowie muskulatury i poprawie siły, suplementy zawierające beta alaninę pomogą Ci w osiągnięciu oczekiwanych efektów. Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj się na produkt, który wspomoże Cię w treningach!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Beta alanina – działanie

Beta alanina odgrywa kluczową rolę w naszym organizmie. W szczególności ceniona jest przez sportowców, ponieważ:

  • Wspiera regenerację mięśni 
  • Zmniejsza zmęczenie mięśni
  • Wspomaga wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej
  • Zwiększa wydajność i wytrzymałość mięśni
  • Obniża poziom stresu
  • Ogranicza zakwaszenie mięśni – zmniejsza tzn. zakwasy
  • Zwiększa wydolność organizmu
  • Wspomaga długotrwały wysiłek
  • Reguluję pH

 

Beta alanina – dla kogo?

Beta alanina zalecana jest dla wszystkich osób aktywnych fizycznie. Stosowana jest zarówno przez osoby początkujące jak i przez profesjonalistów. Polecana jest w każdej dziedzinie sportu, ponieważ jej stosowanie zwiększa wytrzymałość,zapobiega zmęczeniu i pomaga ciężej trenować- co przynosi lepsze efekty.

Jak dawkować beta alaninę?

Zalecana dzienna dawka spożycia beta alaniny wynosi od 3-7 gramów na dzień. Inny przelicznik to:  0,5-0,8 g beta-alaniny na każde 10 kg masy ciała. Najlepiej stosować ją przez okres 12 tygodni zarówno w dni treningowe jak i nietreningowe – o tej samej porze.

Czy beta alanina jest bezpieczna?

Badania nie wykazują żadnych skutków ubocznych ze stosowania beta alaniny. Jednakże nie przeprowadzono badań długotrwałej suplementacji beta alaniny ( dłuższej niż 12 miesięcy). Należy pamiętać, by wszystkie preparaty przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta!

Czy warto suplementować beta alanine?

Zdecydowanie warto jest zacząć suplementację beta alaniny. Ten aminokwas wspiera osoby aktywne fizycznie – zapobiega uczuciu zmęczenia, zwiększa wytrzymałość – co przekłada się na intensywniejsze treningi i pozwala ciężej trenować. Beta alaninę powinna stosować każda osoba, chcąca uzyskać jak najlepsze efekty z wykonywanych treningów! Zafunduj sobie porządny wysiłek i szybszą regeneracje mięśni zamawiając, któryś z naszych produktów!