Opinie o Nas

Carbo

Źródło energii z węglowodanów

Carbo to odżywki zawierające węglowodany, które obok białek i tłuszczów są podstawowym makroskładnikiem w codziennej diecie. Odżywki carbo często wzbogacone są o witaminy i minerały – dzięki, którym suplement wchłania się lepiej i szybciej.

Odżywki carbo dostarczają dla naszych mięśni paliwo w postaci węglowodanów (czyli podstawowego źródła energii), a także uzupełniają zapasy glikogenu mięśniowego, które zużywamy podczas wykonywanego treningu.

Carbo poleca się wszystkim osobom uprawiającym aktywność fizyczną. Dzięki tym suplementom można błyskawicznie dostarczyć zapas energii i odzyskać siły po wysiłku fizycznym. Dzięki odżywce typu carbo możemy przeprowadzać zdecydowanie dłuższe i intensywniejsze treningi. A to przekłada się na efektywniejsze rezultaty w postaci imponującej sylwetki.

Wyświetlanie jednego wyniku

Działanie odżywek carbo

Ze względu na krótki czas absorpcji carbo metabolizuje się niemal natychmiast po spożyciu, zasilając organizm w energię.Jeżeli sięgniesz po tę odżywkę podczas treningu, będzie on intensywniejszy i dłuższy. Gdy użyjesz jej  w okresie około treningowym – nie tylko w trakcie, ale też przed wysiłkiem fizycznym,  zaopatrzysz się w energię, a po jego zakończeniu, uzupełnisz jej poziom. Spożycie suplementów carbo po treningu pozwala także na odbudowanie zapasów glikogenu, czyli swego rodzaju paliwa dla mięśni, co hamuje procesy kataboliczne i pomaga w budowie masy mięśniowej.

Dla kogo przeznaczone są odżywki carbo?

Carbo to odżywki polecane dla każdej osoby aktywnej fizycznie, chcącej trenować dłużej i intensywniej. Te suplementy znajdują zastosowanie w różnych dyscyplinach sportowych. Każdy kto chce w szybki sposób dostarczyć lub uzupełnić zapas energii, zarówno przed, po jak i w trakcie treningu powinien sięgnąć po suplementy carbo.

Kiedy najlepiej stosować carbo?

  • Przed treningiem:

Stosując carbo przed wykonanym treningiem, dostarczamy dla organizmu zastrzyk energii, który pozwoli na intensywniejszą  i dłuższą aktywność fizyczną

  • W trakcie treningu:

Stosując odżywkę carbo podczas aktywności fizycznej, uzupełniamy glikogen zużywany podczas długich sesji

  • Po treningu:

Carbo przyjmowane po wykonanym treningu, uzupełnia braki w organizmie. Mianowicie dostarcza nam energii, zużytej podczas ćwiczeń i zapobiega procesom katabolicznym (czyli rozpadowi tkanki mięśniowej)

Jak dawkować odżywki carbo?

Dawkowanie carbo zależy od danego suplementu. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu. Powinniśmy wyliczyć nasze zapotrzebowanie energetyczne , dzieląc je na makroskładniki.  W ten sposób dowiemy się ile gramów odżywki carbo powinniśmy przyjąć, by zadziałała korzystnie na nasz organizm