Opinie o Nas

Izotoniki

Napoje nawadniające lepiej niż woda

Izotoniki to napoje lub proszki (przeznaczone do rozpuszczenia w wodzie) do popijania w trakcie treningu, które uzupełniają poziom elektrolitów. Duże zmęczenie, skurcze mięśniowe, brak wytrzymałości – tych objawów podczas wysiłku można uniknąć, dzięki odpowiedniemu nawodnieniu – izotonikom.

W trakcie wysiłku organizm wydala wodę i cenne pierwiastki, jak sód, chlor, fosfor, wapń, magnez czy potas. Ich brak może doprowadzić do utraty sił, a w skrajnych przypadkach omdlenia, osłabienia i innych problemów. Aby temu zapobiec i zaspokoić podwyższone podczas aktywności fizycznej zapotrzebowanie na wodę i składniki mineralne, warto stosować izotoniki.

Izotoniki posiadają bardzo podobne stężenie, do płynów ustrojowych w naszym organizmie, dzięki temu bardzo szybko się wchłaniają i w krótkim czasie, skutecznie nawadniają organizm oraz dostarczają, utracone podczas treningu mikroelementy.

Dostępne w naszym sklepie izotoniki wyróżniają się atrakcyjnym, owocowym smakiem, korzystną ceną i renomą producentów. Spożywane podczas treningu, skutecznie nawadniają i odżywiają organizm, a jednocześnie są dobrze przyswajalne i nie powodują dyskomfortu trawiennego. Zaleca się je wszystkim sportowcom, intensywnie trenującym –  niezależnie od uprawianej dyscypliny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Jak działają izotoniki?

Izotoniki są bardzo istotne dla sportowców intensywnie trenujących. Zarówno przed jak i po wysiłku fizycznym uzupełniają organizm w energie oraz siłę, odpowiednio nawadniają organizm i dostarczają mu utracone, przez wysiłek mikroelementy.  Izotoniki uzupełniają braki w elektrolitach. Wchłaniają się do organizmu bardzo szybko- dzięki czemu skutecznie pełnią swoją funkcję.

Izotoniki – dla kogo?

Izotoniki, powinny stosować osoby aktywne fizycznie, wykonujące treningi, które trwają ponad godzinę. Im dłuższy trening – tym bardziej zaleca się ich przyjmowanie. Izotoniki można stosować nawet w trakcie wykonywanego wysiłku – by nie odwodnić organizmu i nie stracić całej energii. Izotoniki sprawdzą się również dla osób budujących masę mięśniową- zapobiegają spadom cukrów

Kiedy najlepiej stosować izotoniki?

Izotoniki stosowane przed i w czasie aktywności fizycznej, gaszą pragnienie oraz odpowiednio nawadniają organizm. Stosowane po aktywności fizycznej, uzupełniają braki w elektrolitach, także nawadniają organizm i powodują odzyskanie siły oraz energii, straconej przez intensywnie wykonany trening.

Sportowcom biorącym udział w maratonach, zaleca się stosowanie, kilka dni przed takim wysiłkiem izotoników, by mieć pewność, że organizm jest dobrze nawodniony.

Izotoniki – czy są bezpieczne?

Sportowcy regularnie trenujący, powinni stale uzupełniać ilość płynów i elektrolitów w organizmie. Izotoniki lepiej niż inne płyny, nawadniają organizm, jednocześnie dostarczając mu niezbędne składniki odżywcze.  Zawarte w izotonikach składniki, regulują gospodarkę wodną organizmu – więc stosując je, nie grozi nam przewodnienie, czy odwodnienie. Jeżeli nasze treningi nie są intstensywne i długie – nie ma potrzeby stosowania napojów izotonicznych.

Czy warto stosować izotoniki?

Zdecydowanie warto stosować napoje izotoniczne. Izotoniki zmniejszają ryzyko odwodnienia organizmu, po długim wysiłku fizycznym. Zapewniają uzupełnienie braków mikroelementów i elektrolitów w organizmie.  Zbyt małe stężenie elektrolitów negatywnie wpływa na układ nerwowy, a odwodnienie niesie za sobą masę, poważnych konsekwencji dla zdrowia. Dlatego warto jest stosować izotoniki i mieć pewność, że dla naszego organizmu nic nie brakuje.